» اندروید » روش روشن کردن وایفای ویندوز 10 و 11
اندروید - چگونه

روش روشن کردن وایفای ویندوز 10 و 11

خرداد 22, 1403 10

برای استفاده از اینترنت، می توانید کابل LAN مودم را یکراست از مودم خود به رایانه یا لپتاپ متصل کنید تا از اینترنت آن استفاده کنید. ولی اگر رایانه یا لپتاپ شما از شبکه بیسیم یا WiFi پشتیبانی می کند، می توانید در ویندوز خود این قابلیت را فعال کنید. در این نوشتار روش روشن کردن وایفای ویندوز 10 و ویندوز 11 و  اتصال به اینترنت به شما نشان می دهیم پس با ما همراه باشید.

چگونه در ویندوز 10 WiFi را روشن کنیم؟

فرایند پایه روشن یا خاموش کردن WiFi در ویندوز 10 بسیار آسان می باشد و برای انجام این کار می توانید از آیکون WiFi که در بخش System tray ویندوز قرار گرفته استفاده کنید. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال نمائید:

 • آیکون WiFi را که یک نشان x قرمز در کنار آن است و در بخش system tray قرار گرفته کلیک کنید. این بخش در پایین ویندوز، در سمت راست Taskbar قرار گرفته است.
 • در پنجره کوچکی که باز می شود، دکمه Wi-Fi را در پائین سمت چپ پنجره کلیک کنید.

پنجره وایفای در پایین، گوشه راست ویندوز

 • سپس در فهرست باز شده، در میان شبکه های WiFi، شبکه خود را باز کرده و برای استفاده از آن پسورد شبکه خود را وارد کنید.

  روشن شدن دکمه وایفای و نمایش فهرست وایفای ها

خاموش و روشن کردن وایفای ویندوز 11

روشن و خاموش کردن Wi-Fi در ویندوز 11 را می توان با دو روش متفاوت انجام داد.

 • در روش نخست در کناره را تسکبار ویندوز 11 و در کنار آیکون بلندگو، آیکون Wi-Fi را کلیک کنید. سپس در بالا، گوشه چپ پنجره باز شده، دوباره آیکون وایفای را کلیک کنید. برای دیدن شبکه‌های موجود، آیکون پیکانچه کنار آیکون وایفای را کلیک کنید و سپس با انتخاب شبکه و تایپ پسورد، دکمه Connect را بزنید.

خاموش و روشن کردن وایفای ویندوز 11

روشن و خاموش کردن Wi-Fi در ویندوز 11 را می توان با دو روش متفاوت انجام داد.

در روش نخست در کناره را تسکبار ویندوز 11 و در کنار آیکون بلندگو، آیکون Wi-Fi را کلیک کنید. سپس در بالا، گوشه چپ پنجره باز شده، دوباره آیکون وایفای را کلیک کنید. برای دیدن شبکه‌های موجود، آیکون پیکانچه کنار آیکون وایفای را کلیک کنید و سپس با انتخاب شبکه و تایپ پسورد، دکمه Connect را بزنید.

در روش دوم به بخش Settings یا تنظیمات ویندوز 11 بروید. سپس دکمه 3 خطی کنار عنوان Settings را کلیک کنید. در فهرست باز شده، Network & Internet را کلیک کنید و سپس با زدن چفت روبروی گزینه Wi-Fi، وایفای ویندوز 11 را روشن کنید.

 • در روش دوم به بخش Settings یا تنظیمات ویندوز 11 بروید. سپس دکمه 3 خطی کنار عنوان Settings را کلیک کنید. در فهرست باز شده، Network & Internet را کلیک کنید و سپس با زدن چفت روبروی گزینه Wi-Fi، وایفای ویندوز 11 را روشن کنید.
روشن کردن وایفای ویندوز 11 از بخش Settings بخش تنظیمات ویندوز 11 و Network & Internet

 

اگر آیکون WiFi، در ویندوز نباشد، چه کاری انجام دهیم؟

اگر در پایین گوشه راست نوار Taskbar، آیکون WiFi را ندیدید، به احتمال فراوان کابل Lan اترنت به رایانه یا لپتاپ شما متصل است و در غیر این صورت Wi-Fi adapter، خاموش می باشد و برای روشن کردن آن می باید گام های زیر را دنبال نمائید:

 • با کلیک منوی Start، و کلکیک آیکون چرخ دنده به بخش Settings یا همان تنظیمات ویندوز بروید. بعنوان روش جایگزین می توانید کلید های Windows + i را کلیک کنید.
 • در بخش تنظیمات Networks & Internet را کلیک کنید.
 • در فهرست سمت چپ، Wi-Fi را بکلیکید.

دسته بندی wifi در بخش تنظیمات ویندوز

 • در بخش Wi-Fi به پایین پیمایش کرده و لینک Change adapter options کلیک کنید.
لینک Change adapter options لینک Change adapter options
 • روی Wi-Fi adapter، کلیک راست کرده و در فهرست باز شده، Enable را کلیک کنید.

فعال کردن شبکه وایفای ویندوز

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

سمراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×