» آیفون » غیرفعال کردن قفل خودکار آیفون
آیفون - چگونه

غیرفعال کردن قفل خودکار آیفون

اردیبهشت 20, 1403 10

آیا نمایشگر آیفون شما در هنگام مطالعه وبسایت، فایل PDF و یا خواندن مطلبی در شبکه‌های اجتماعی، بررسی لیست خرید و یا مواردی از این دست زود خاموش می شود؟ نگران نباشید زیرا می‌توانی با غیرفعال کردن قفل خودکار آیفون، این مشکل را حل کنید.دلیل تاریک شدن و در پایان خاموشی نمایشگر آیفون، ویژگی Auto-Lock می باشد که پس از پایان زمان مشخصی، گوشی آیفون شما را وارد حالت Lock/قفل و یا sleep/خواب می نماید. بدین صورت که با گذشتن دوسوم زمان تعیین شده، نمایشگر رو به تاریکی رفته و از حالت نیمه روشنایی برخوردار می گردد. برای برطرف نمودن این مشکل، شما می باید ویژگی Auto-Lock را در آیفون خود غیرفعال نمائید.

چگونه قفل خودکار ایفون را غیر فعال کنیم؟

برای خاموش کردن قفل خودکار آیفون، می‌باید، گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. در آیفون خود به بخش Settings یا تنظیمات بروید. برای این کار می باید آیکون چرخ دنده را تَپ کنید.
  چگونه می توانیم ویژگی Auto-Lock آیفون را غیرفعال کنیم؟
 2. سپس در بخش تنظیمات گزینه Display & Brightness یا نمایش و روشنایی را تَپ کنید.
  غیرفعال کردن قفل خودکار آیفون برای جلوگیری از خاموش شدن نمایشگر
 3. پس از آن بخش Display & Brightness را به پایین پیموده و گزینه Auto-Lock را انتخاب کنید.
  گزینه Auto-Lock آیفون
 4. در بخش Auto-Lock شما می توانید، لیستی از بازه های زمانی را ببینید که با انتخاب هر یک، بازه زمانی روشن بودن نمایشگر آیفون را پیش از قفل شدن خودکار می توانید تعیین نمائید. و یا اینکه آن را خاموش کنید. برای خاموش کردن قفل خودکار می باید گزینه Never را انتخاب نمائید.
  برای خاموش کردن قفل خودکار آیفون می باید گزینه Never را انتخاب نمائید
 5. پس از آن از بخش تنظیمات بیرون شوید. اکنون اگر آیفون خود را بیدار کنید، خواهید دید که روشن مانده و وارد حالت قفل نمی شود و برای این کار می باید دکمه power گوشی را نگه دارید.

اگر همچنان پس از غیرفعال کردن قفل خودکار نمایشگر با مشکل تاری و تاریکی نمایشگر آیفون خود روبرو هستید، احتمالا مشکل از Auto-Brightness گوشی است که می توانید آن را نیز غیرفعال کنید.

مشکل خاکستری شدن گزینه Auto-Lock در تنظیمات آیفون

به یاد داشته باشید که اگر Low Power mode را فعال کرده باشید. ویژگی Auto-Lock روی 30 ثانیه تنظیم می گردد و در اینصورت نمی توانید این ویژگی را غیرفعال کنید. پس پیش از هر کاری می باید حالت کم مصرف را در آیفون خود خاموش و غیرفعال نمائید. در این زمینه می‌توانید نوشتار آموزشی فعال کردن حالت ذخیره انرژی در ایفون را بخوانید.

مشکل خاکستری شدن گزینه Auto-Lock در تنظیمات آیفون

به این نوشته امتیاز بدهید!

سمراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×