» اندروید » چگونه اعلان های گوشی سامسونگ را فعال یا غیرفعال کنیم؟
اندروید - چگونه

چگونه اعلان های گوشی سامسونگ را فعال یا غیرفعال کنیم؟

فروردین 17, 1403 80

کارکرد اعلان‌ یا نوتیفیکیشن در گوشی های اندروید این است که با فعال کردن آن کاربران می‌توانند از رسیدن پیام‌های دریافتی در برنامه های نصب شده روی گوشی خود آگاه شوند. در صورتی که از خود می‌پرسید چگونه اعلان های گوشی سامسونگ را فعال کنیم و یا چگونه نوتیفیکیشن های گوشی سامسونگ را غیر فعال کنیم در این آموزش با روشتک همراه باشید تا روش انجام آن را به شما نشان دهیم.

ویدیوی آموزش فعال کردن و غیرفعال کردن نوتیفیکیشن در سامسونگ

چگونه اعلان های گوشی سامسونگ را فعال کنیم؟

برای روشن کردن نوتیفیکیشن / نوُید در گوشی‌های سامسونگ گلکسی می‌توانید گام‌های زیر را دنبال کنید:

  • نخست به بخش Settings یا تنظیمات بروید.
  • سپس بخش Notifications یا اعلان‌ها را تَپ کنید.
  • پس از آن App notifications یا اعلان‌های برنامه را تَپ کنید. در شماری از گوشی‌های سامسونگ بویژه گوشی‌های میانرده یا پایین رده، دکمه More یا بیشتر را انتخاب کنید.
  • پس از آن  منوی پیکانچه را تَپ کنید. سپس در فهرست باز شده یکی از گزینه های Most recent یا جدیدترین، Most frequent یا پراستفاده‌ترین، Notifications Turned off یا مسدود و یا All یا همه را برگزینید تا بر پایه آن برنامه های مورد نظر نمایش داده شوند.
  • اکنون می‌توانید با زدن چفت روبروی هر برنامه، اعلان یا نوتیفیکشن آن را روشن یا خاموش کنید که در اینصورت، رنگ چفت آن آبی رنگ خواهد شد.
چگونه اعلان های گوشی سامسونگ را فعال کنیم دسته بندی نمایش برنامه ها برای غیرفعال کردن اعلان در گوشی سامسونگ گزینه اعلان در تنظیمات گوشی سامسونگ

چگونه اعلان های گوشی سامسونگ را غیر فعال کنیم؟

پس از پاسخ به این پرسش که چگونه اعلان های گوشی سامسونگ را فعال کنیم، روش خاموش کردن نویدها یا اعلان ها را بطور تکی یا همگی به شما نشان می‌دهیم. برای دیدن روش خاموش کردن اعلان ها در هنگام بازی در اندروید نیز می ‌توانید آموزش آن را ببینید. همچنین سایلنت کردن گوشی سامسونگ می‌تواند یکی از راه کارهای پیش روی شما برای افزایش تمرکز در محیط درس یا کار باشد.

  • در صورتی که به دنبال خاموش کردن اعلان‌ها در گوشی سامسونگ گلکسی هستید می‌توانید به رفتن به مسیر Settings > Notifications  و پس از آن بسته به مدل گوشی سامسونگ خود با انتخاب App notifications یا اعلان‌های برنامه یا با زدن چفت روبروی برنامه دلخواه و خاکستری شدن آن، نُوید یا نوتیفیکیشن آن را خاموش یا غیر فعال کنید.
  • البته در صورتی که می‌خواهید اعلان‌ها یا نُویدهای گوشی سامسونگ خود را بطور کامل خاموش کنید می توانید در بخش Notifications یا اعلان‌ها با انتخاب Do not disturb یا مزاحم نشوید و زدن چفت آن، دریافت اعلان‌ها را خاموش کنید.
  • اگر به دنبال پنهان کردن اعلان‌ها هستید می‌توانید با رفتن به بخش Hide notifications یا مخفی کردن اعلان‌هاو زدن چفت آن اقدام به پنهان کردن نوتیفیکیشن های سامسونگ گلکسی کنید.
پنهان کردن اعلان های سامسونگ چگونه اعلان های گوشی سامسونگ را غیر فعال کنیم؟ گزینه مزاحم نشوید در تنظیمات گوشی سامسونگ

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 4.50

سمراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×