» چگونه » خاموش كردن انلاين بودن اينستاگرام
چگونه

خاموش كردن انلاين بودن اينستاگرام

اردیبهشت 31, 1403 30

 ویژگی چراغ سبز اینستاگرام می تواند از جهاتی سودمند باشد، ولی این ویژگی جنبه های منفی خود را نیز داراست. بدین معنی که این ویژگی می تواند آرامش حریم شخصی شما را در اینستاگرام بر هم زند.اما در این باره چندان نگران نباشید چراکه اگر نمی خواهید دیگران شما را در وضعیت آنلاین ببینند، بسادگی می توانید اقدام به روشن کردن یا خاموش كردن انلاين بودن اينستاگرام کنید. در این نوشتار می خواهیم در کنار بررسی چراغ سبز اینستا، به شما یاد می دهیم چگونه چراغ سبز اینستاگرام را خاموش کنیم. میلیون ها کاربر اینستاگرام، عکس‌ها، اندیشه‌ها و فیلم‌های خودشان را در اینستاگرام به اشتراک می گذارند. تغییرات و دگرگونی‌های گسترده ای از سال 2010 در این رسانه اجتماعی صورت گرفته است. پیام‌های دایرکت، یکی از مهمترین پیشرفت‌های اینستاگرام بود که کاربران می توانند با آن بطور مستقیم با یکدیگر ارتباط داشته باشند. در این میان یکی از ویژگی‌های افزوده شده به اینستاگرام چراغ سبزی است که می توانیم در کنار برخی از کاربران ببینیم. البته چنین ویژگی خاصی پیشتر در خود فیسبوک که مالک اینستاگرام هم می باشد افزوده شده بود و در واقع سرنخ پیدایی چراغ اینستاگرام را باید در فیسبوک جستجو کرد.

چگونه چراغ سبز اینستاگرام را خاموش کنیم

در گوشی‌های اندروید برخی کاربران می توانند برنامه اینستای خود را فارسی کنند و برخی دیگر هم یا نمی توانند یا بنا به هر دلیلی از زبان انگلیسی استفاده می کنند که ما در این بخش منو‌ها را به هر دو زبان به شما نشان خواهیم داد.

 • نخست می باید منوی 3 خطی یا همبرگری بالای برنامه اینستاگرام  را تَپ کنید. تپ کردن منوی 3 خطی در اینستاگرام برای رفتن به بخش تنظیمات
 • سپس در منوی نمایش داده شده بخش Settings یا تنظیمات را انتخاب کنید.
  گزینه تنظیمات اینستاگرام رفتن به بخش تنظیمات انگلیسی اینستاگرام
 • اکنون در بخش تنظیمات اینستاگرام بخش Privacy یا حریم خصوصی را باز کنید. ​
  • رفتن به بخش بخش Privacy یا حریم خصوصی اینستاگرام فارسی
  رفتن به بخش بخش Privacy اینستاگرام انگلیسی
 • سپس با تپ کردن Activity Status یا وضعیت فعالیت، این بخش را باز کنید.
  گزینه Activity Status یا وضعیت فعالیت برای غير فعال كردن آنلاين بودن در اينستاگرام فارسی تپ کردن گزینه در Activity Status اینستاگرام
 • اکنون چِفتِ روبروی گزینه Show Activity Status یا نمایش وضعیت فعالیت را بزنید تا خاموش و غیرفعال شود.
  گزینه Show Activity Status یا نمایش وضعیت فعالیت برای خاموش كردن انلاين بودن اينستاگرام گزینه Show Activity Status یا نمایش وضعیت فعالیت برا غیرفعال کردن آنلاین بودن در اینستاگرام انگلیسی

 

چه موقع دوستان اینستاگرامی شما در حال استفاده از اینستاگرام هستند؟

چراغ سبز اینستاگرام بعنوان بخشی از آپدیت وضعیت فعالیت کاربران معرفی شد. چراغ سبز اینستا برای این طراحی شد تا به کاربران این اجازه را بدهد که بدانند چه هنگامی دوستانشان آنلاین هستند. چراغ سبز را می توانید هم در لیست دوستان و هم در بخش پیام‌های دایرکت ببینید.

چراغ سبز اینستا، چگونه چراغ سبز اینستاگرام را خاموش کنیم
چراغ سبز اینستا

چراغ سبز اینستا یا نشانگر وضعیت آنلاین نسبت به چراغ سبز فیسبوک کمی متفاوت است که این خود باعث کمی سردرگمی در میان کاربران شده است.

برای نمونه برخی از کاربران همیشه دارای چراغ سبز هستند و این درحالی است که برخی دیگر را هیچگاه با این چراغ سبز نمی بینیم!! دلیل آن هم این است که برای دیدن چراغ سبز یک کاربر به چیزی بیش از دنبال و فالو کردنش نیاز دارید.

چرا انلاین بودن در اینستا نمیاد

اگر شما کسی را در اینستا دنبال کنید، چراغ سبز او را هیچگاه نخواهید دید زیرا برای دیدن چراغ سبز وضعیت آنلان می باید هر دو کاربر یکدیگر را فالوو کنند.

وایسید تنها این نیست، برای دیدن چراغ سبز افزون بر مورد بالا باید تو بخش دایرکت با کاربر مورد نظر کمی بده بستون پیامکی هم داشته باشید. این ویژگی در میانه جولای سال 2018 معرفی شد که حتی باعث دو دستگی میان کاربران گردید. بدین صورت که برخی می گفتند این ویژگی سودمند است و برخی دیگر می گفتند این ویژگی به جای اینکه سودمند باشد، سردرگم کننده است.

نکات مثبت چراغ سبز اینستاگرام

شاید در نگاه نخست این ویژگی بی معنی باشد، اما چنین نیست. از آنجایی که اینستا بستریست که هر کسی از جمله چهره‌ها و سلبریتی‌ها را در بر می‌گیرد، تصور کنید که اگر همه از آنلاین بودن وضعیت آنها در اینستاگرام آگاه بودند، آن کاربر با چه مشکلاتی روبرو می شد.

چراغ سبز اینستا زمانی روشن می شود که هر دو کاربر یکدیگر را بشناسند که این ویژگی برای چهره‌ها و دارندگان کسب و کار خیلی سودمند است. در واقع این ویژگی اولویت را به دوستان می دهد و دیگران را که کمتر اهمیت دارند در پایین لیست می گذارد.

نکات منفی چراغ سبز اینستاگرام

با این ویژگی، شما و دوستانتان  می توانید رد هر کسی را که در اینستا آنلاین شد، بزنید. البته این به خودی خود بد نیست، اما می تواند باعث نابجاکاری و سوء استفاده از آن توسط برخی از دوستانتان شود.

یکی دیگر از نکات بد چراغ سبز این است که نمی توانید پیام دوستانتان را بی پاسخ بگذارید یا در پاسخ خود درنگ و تاخیر کنید، زیرا دوستتون اونور می دونه که شما آنلاینید خخخ. برای ماسمالی هم دیگه نمیشه از بهانه های معمول، مثه اینکه گوشی تو شارژ بود بهره برد.

ایده پشت چراغ سبز اینستاگرام

از آنجایی که نشانگر وضعیت آنلاین اینستاگرام را پیشتر در بسیار از شبکه های اجتماعی دیده ایم، پس نمی توانیم آن را بعنوان یک حرکت انقلابی ببینیم. تنها تفاوت، نوع کارکرد آن است. در واقع اتاق اندیشه اینستاگرام همیشه روی این موضوع کار می کند که چگونه می توانند کاربران را تشویق کنند تا مدت بیشتری را در این برنامه بگذرانند و چراغ سبز یکی از ویژگی های افزوده است که این کار را بخوبی انجام داده است.

با نشانگر وضعیت آنلاین، کاربران می توانند پس از باز کردن برنامه، در گفت و گو‌های خود چرخی بزنند و دوستانی را که آماده گپ آنلاین هستند پیدا کنند. این ویژگی باعث می شود تا زمان بیشتری را در اینستا بگذرانید.  اما آیا اگر بخواهید در اینستاگرام از دید دوستانتان پنهان و مخفی بمانید چه؟! خوشبختان اینستا گرام به شما این امکان را داده است تا با غير فعال كردن انلاين بودن اينستاگرام این کار را انجام دهید.

غير فعال كردن آنلاين بودن در اينستاگرام انگلیسی آیفون

نقطه سبز یا چراغ سبز زیر عکس پروفایل، نشان دهنده آنلاین بودن کاربر است. شما می توانید نقطه نشانگر سبز را در  Direct inbox و فهرست دوستان خود بررسی کنید.اپلیکیشن به شما امکان می دهد تا وضعیت مردمی را که دنبال می کنید و کسانی را که با آنها گپیده اید را با استفاده از Direct Box ببینید.در این نوشتار می خواهیم روش خاموش کردن نشانگر وضعیت آنلاین در اینستاگرام را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید.

غیرفعال کردن آنلاین بودن اینستاگرام برای انجام این کار گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. اپلیکیشن اینستاگرام را در دستگاه آیفون یا اندروید خود باز نمائید.
 2. تب پروفایل را در پایین، گوشه راست نمایشگر بتپید.
 3. پس از آن در دستگاه iOS خود روی آیکون چرخ دنده بتپید.در دستگاه اندروید خود می باید روی منوی 3 نقطه که در بالای نمایشگر نشسته، بتپید.
 4. پس از آن Activity Status را بتپید.
  غير فعال كردن آنلاين بودن در اينستاگرام انگلیسی آیفون
 5. سرانجام سوئیچ کنار Show Activity Status را تَپ کنید.
  خاموش كردن انلاين بودن اينستاگرام

به این نوشته امتیاز بدهید!

سمراد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×