آیفوناندرویدچگونه

ساخت نظرسنجی در واتساپ اندروید، آیفون و وب

کاربران اکنون این امکان را دارند تا در برنامه Whatsapp، نظرسنجی و رای گیری درست کنند که این خبری بسیار خوبی برای گپ و چت‌های گروهی و سازمانی در واتساپ است.  در این آموزش روش ساخت نظرسنجی در واتساپ اندروید، آیفون و وب و دسکتاپ را به شما نشان می‌دهیم پس با ما همراه باشید.

 از زمان پیدایش برنامه واتساپ اگر می‌خواستید که دیدگاه و نظر کاربران را در یک گپ و چت گروهی بسنجید، دو گزینه متفاوت را در اختیار داشتید و خبری از نظرسنجی در واتساپ بدون برنامه نبود. در روش نخست، نظرسنجی را با استفاده از یک وبسایت می‌ساختید و آن را به گپ واتساپ خود، لینک و پیوند می‌دادید. در روش دوم که غیررسمی‌تر بود، پاسخ‌های رای‌ گیری برای مردم فرستاده ‌می‌شد و از آنها خواسته می‌شد تا به هر یک واکنشی نشان دهند. سپس واکنش‌ها را شمارش می‌شد که این روش نیز کامل نبود.

برای ساخت نظرسنجی واتساپ با شیوه بیرونی و اکسترنال، نیاز به فرایندی نسبتا پر دردسر بود که از شما خواسته می‌شد تا در یک وبسایت نظر سنجی و رای گیری ثبت نام کنید و همه کاربران را وادار سازید تا روی پیوند و لینک مورد نظر کلیک کنند. در روش فرستادن پیام نیز به دلیل خامی‌‌ داده‌ها نمی‌توانستید ببینید که چه کسانی به شما پاسخ داده اند.

اکنون کمپانی واتساپ به خواست کاربران پاسخ مثبت داده و از این پس کاربران می‌‌توانند با نظرسنجی در واتساپ بدون برنامه دست بسیاری از مشکلات روش‌های پیشین رهایی یابند. از نظر سنجی برای نمونه می‌توان برای سازماندهی و گرفتن یک مهمانی با هم دانشگاهیان فرهیخته (فارغ التحصیل) هم دوره خود، بهره جست و دریافت که بهترین زمان برای برگزاری این مهمانی کی و با چه شرایطی می‌تواند باشد.

ساخت نظرسنجی در واتساپ اندروید

پیش از هرکاری از بروز بودن برنامه واتساپ خود مطمئن شوید و سپس برای نظرسنجی در واتساپ بدون برنامه  جانبی، گام‌های زیر را دنبال کنید:

 • برای ساخت نظرسنجی در واتساپ،  کاربران اندروید واتساپ نیز باید دکمه ? یا گیره کاغذ را در پایین برنامه و در کنار نوار متنی تَپ کنند.
 • سپس در گوشی اندروید خود دکمه  نظرسنجی  را در پنجره بازشده تَپ کنید.
انتخاب آیکون رای گیری در واتساپ اندروید زدن دکمه گیره برای دست کردن نظرسنجی در واتساپ
 • اکنون در برگه ایجاد نظرسنجی و در فیلد سوال ، پرسشی را که می‌خواهید هَمگَپ یا هموندان گروه یا کانال شما، در آن شرکت کنند را تایپ کنید.
 • سپس در فیلد متنی افزودن ، هر تعداد گزینه ای را که می‌‌خواهید، بیافزائید. شما همچنین می‌توانید با گرفتن ☰ یا منوی 3 خطی کنار هر گزینه و کشیدن و رها کردنش، گزینه را جابجا کنید.
 • پس از پایان کار،  آیکن موشک را بزنید تا نظرسنجی و رای گیری برای همگپتان فرستاده شود.
تایپ پرسش و گزینه های نظرسنجی در واتساپ اندروید / چگونه در واتساپ نظرسنجی درست کنیم نمایی از بخش نظرسنجی یا رای گیری واتساپ در اندروید

 

 • با زدن دکمه مشاهده رای نیز می‌توانید پاسخ را ببینید.

دیدن رای های داده شده در نظرسنجی واتساپ اندروید

همانگونه که دیدید روند ساخت نظرسنجی در واتساپ بدون برنامه در آیفون و اندروید، چقدر آسان بود. گویی کمپانی واتساپ دریافته است است که مردم در نظرسنجی و رای گیری به دنبال بازخوردی زود و سریع هستند و برای همین، این ویژگی را جوری ساخته اند که کار با آن بسیار ساده باشد.

ساخت نظرسنجی در واتساپ آیفون

 • کاربران آیفون در چت دلخواه واتساپ خود، باید دکمه + در کنار نوار متنی را تَپ کنند.
 • سپس دکمه  Poll  را در پنجره بازشده تَپ کنید.
انتخاب دکمه Poll در واتساپ آیفون برای ساخت نظرسنجی زدن دکمه + در واتساپ آیفون برای درست کردن رای گیری

 

 • اکنون در بخش  Question  پرسشی را که می‌خواهید هَمگَپ یا هموندان گروه یا کانال شما بدان پاسخ دهند را تایپ کنید.
 • سپس در نوار متنی  Add   هر تعداد گزینه ای را که می‌‌خواهید اضافه کنید.  با گرفتن ☰ یا منوی 3 خطی یا همبرگری کنار هر گزینه و کشیدن و رها کردنش، می‌توانید جایگاه گزینه را تغییر دهید.
 • در پایان، با زدن دکمه  Send   نظرسنجی و رای گیری برای شرکت کنندگان بفرستید.
تایپ پرسش و گزینه های نظرسنجی در واتساپ آیفون بخش رایگیری واتساپ آیفون
 • با زدن دکمه  View Votes  نیز می‌توانید نتیجه پاسخ شرکت کنندگان را ببینید.

ایجاد رایگیری در وب و دسکتاپ واتس اپ چگونه است؟

از آنجایی که فضای طراحی برنامه واتساپ در حالت وب و دسکتاپ نیز همانند فضای گوشی اندروید و آیفون است، شما برای ساخت نظرسنجی واتساپ در حالت وب ودستکتاپ نیز می‌توانید همان گام‌هایی را که در بالا توضیح دادیم دنبال کنید.

پرسش‌های رایج درباره ایجاد نظرسنجی در واتس اپ

آیا می‌شود در واتساپ نظرسنجی درست کرد؟

بله اگر برنامه Whatsapp خود را به واپسین ورژن آن بروزرسانی کنید، گزینه ای با نام Poll یا نظرسنجی را در اختیار خواهید داشت که می توانید پرسش نظر سنجی را در آن نوشته و برای پاسخ گزینه هایی را تعیین کنید. چرا نمی‌توانم در گروه واتساپ نظرسنجی درست کنم؟

چرا نمی‌توانم در گروه واتساپ نظرسنجی درست کنم؟

تنها ادمین گروه و کسانی که ادمین به آنها پروانه ساخت رای گیری ونظرسنجی را داده است می‌توانند یک نظرسنجی بسازند.

چگونه به نظرسنجی واتساپ پاسخ دهیم؟

پس از دریافت نظرسنجی به سادگی گزینه دلخواه خود را تپ کنید. برای برداشتن و حذف رای هم دوباره می‌توانید همان گزینه را تَپ کنید.

چگونه رای خود را در نظرسنجی واتساپ تغییر دهیم؟

برای تغییر رای کافی است که گزینه دلخواه دیگر را تَپ کنید.

چگونه می‌توانیم جزئیات نظرسنجی واتساپ را ببینیم؟

برای نمونه در همان گفتگو یا گروهی که نظرسنجی واتساپ را ایجاد کرده اید در زیر باکس نظر سنجی دکمه مشاهد آرا را بزنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا